Hő- és füstelvezető rendszer

Tűzeseteknél a legtöbb halálesetet nem a lángok, hanem a füstmérgezés okozza. Így épületen belül a füst elvezetése és a frisslevegő utánpótlása nagyon szigorú szabványokhoz és törvényi előírásokhoz kötött feladat.

Mikor van szükség hő- és füstelvezető rendszerre?

Hő- és füstelvezető rendszereket (RWA) a vonatkozó törvények és szabványok alapján, pontos méretezés szerint kell kialakítani. Állunk rendelkezésre új rendszerek méretezését és meglévő rendszerek állapotfelmérését érintő kérdésekben egyaránt.

Hogyan működik a hő- és füstelvezető rendszer?

A hő- és füstelvezető rendszerek számos részegységből épülenek fel. A rendszer agya és energiaellátása a vezérlőközpont. Tűz esetén ez vezérel minden egyes RWA komponenst a biztonságos hő- és füstelvezetés érdekében. Ez fogadja az RWA nyomógombok vagy az automatikus riasztók – például füstjelzők – által küldött jelzéseket, vezérli a hő- és füstelvezetés gépészeti és elektronikus elemeit, és felügyeli az egyesegységek  üzemzavarait.

Egy ilyen rendszer kivitelezése és karbantartása átfogó ismereteket igényel tervezőmérnöki, tűzvédelmi, elektronikai és gépészeti területeken egyaránt. Társaságunk teljeskörűen vállalja hő- és füstelvezető rendszerek tervezését, kivitelezését és karbantartását.

Sütiket használunk az oldalunk megfelelő működtetéséhez és használatának megkönnyítéséhez, a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, és az oldalunk látogatottságának elemzéséhez.